Oferta specjalna

Saksonia i Łużyce

SAKSONIA I ŁUŻYCE

 ( 8 dni )

Drezno – Szwajcaria Saksońska – Misnia – Moritzburg – Stolpen – Budziszyn – Reitschen – Nochten – Bad Muskau – Spreewald - Cottbus

!!!bez nocnych przejazdów!!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

                                                                   

DZIEŃ 1   Warszawa -Czechy

Zbiórka o godz. 04.30 w miejscu ustalonym przez organizatora. Odjazd autokaru do Czech. Po drodze możliwość zjedzenia ciepłego posiłku na koszt własny. Przyjazd do hotelu przy granicy niemiecko-czeskiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2   Drezno

Śniadanie. Zwiedzanie Drezna z przewodnikiem miejskim. Panoramiczny objazd miasta. Spacer po historycznym centrum Drezna – zwiedzanie m.in. zamek drezdeński / rezydencja Wettynów/, kościoły Hofkirche i Frauenkirche, malowidło ścienne „Orszak książęcy”, Opera Sempera, Zwinger, Nowe Miasto. Czas wolny. Możliwość indywidualnego zwiedzania zbiorów w galerii Zwinger. /bilety wstępu ok. 10€/  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3   Szwajcaria Saksońska

Śniadanie.  Przejazd do twierdzy Königstein.  Zwiedzanie jednej z najcenniejszych pod względem architektonicznym górskich budowli obronnych w Europie. Przejazd do Rathen – spacer na punkt widokowy Bastei, z którego rozciąga się wspaniały widok na Szwajcarię Saksońską. Przejazd do Bad Schandau, skąd specjalna kolejką przejedziemy doliną rzeki Kirnitzsch do wodospadu Lichtenhainer. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4   Miśnia - Moritzburg

Śniadanie. Przejazd do Miśni – zwiedzanie najsłynniejszej w Europie wytwórni porcelany, warsztaty pokazowe i muzeum.  Spacer po mieście – katedra św. Jana i św. Donata, zamek Albrechtsburg /z zewnątrz/, Stare Miasto. Przejazd do Moritzburga. Zwiedzanie najpiękniejszego pałacyku w Saksonii otoczonego wodą, który swoją nazwę zawdzięcza księciu Maurycemu z dynastii Wettynów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5 Stolpen – Pulnitz - Budziszyn

Śniadanie. Przejazd do Stolpen. Zwiedzanie warownego zamku, w którym hrabina Cosel spędziła większość swojego życia.  Przejazd do Pulsnitz. Spacer po miasteczku słynącym z wypieku pierników, w którym będziemy podziwiać stary i nowy ratusz, kościół św. Mikołaja oraz zwiedzimy muzeum pierników. Przejazd do Budziszyna. Spacer po najstarszej części „miasta 2 kultur, 17 wież i 1000-letniej tradycji”, trakcie którego zobaczymy ratusz, katedrę Św. Piotra, ruiny kościoła Św. Mikołaja, Niemiecko-Łużycki Teatr Narodowy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6   Rietschen – Nochten – Bad Muskau

Śniadanie. Przejazd do Rietschen, gdzie pospacerujemy po wsi-muzeum i zobaczymy dawne życie na Łużycach. Przejazd do Nochten, w którym  zwiedzimy  Łużycki park głazów narzutowych – wspaniały ogród utworzony z około 5000 głazów narzutowych. Z miejscowości Biała Woda przejazd kolejką wąskotorową do Bad Muskau. Spacer z przewodnikiem po niemieckiej część Parku Mużakowskiego /wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO/, zwiedzanie wystawy w Nowym Zamku poświęconej księciu Picklerowi – twórcy całego założenia pałacowo-parkowego. Powrót ho hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7   Spreewald - Cottbus

Śniadanie.  Przejazd do Spreewaldu.  Atrakcją turystyczną w tym regionie są wycieczki po kanałach Spreewaldu, odbywane w czółnach, wprawianych w ruch przy pomocy długich tyczek, którymi posługują się sternicy. Natomiast specjalnością kulinarną regionu są przetwory z ogórków. Podczas 5 – godzinnego rejsu po kanałach podziwiać będziemy krajobrazy i skosztujemy tutejszej specjalności.                                                                                                     W drodze powrotnej zwiedzanie najstarszej części Cottbus m.in. Stary Rynek z fontanną, kościół św. Mikołaja, domy garbarskie, Góra Grodzka.                                      Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8 Polska

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski. Na terenie Polski przerwa na obiad /płatny indywidualnie/. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Termin: do uzgodnienia

Cena: od 1550 zł grupa 45 osób

Cena zawiera:
- transport autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC, uchylne siedzenia) ,

- opłaty drogowe i parkingowe,
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***,  pokoje 2, 3- osobowe z łazienkami,
- wyżywienie: 7 śniadań,  7 obiadokolacji,

- opiekę licencjonowanego pilota,

- ubezpieczenie AXA (NNW – 2 000 €, KL – 10 000€, bagaż – 200€),

-obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- podatek VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępu i przewodników lokalnych w wysokości ok. 115 €
- dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 2,8% ceny imprezy

- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie

- napoje płatne dodatkowo.


Uwagi:
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- dopłata do pokoju 1 osobowego na zapytanie 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.4503)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.4503)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Administratorem podanych danych osobowych jest Api Travel sp.zo.o z siedzibą w Warszawie 02-383 Grójecka 128 lok.13.
Podane dane są zbierane w celu realizacji w/w imprezy turystycznej.
Dane osobowe będą udostępniane odbiorcom danych tylko i wyłącznie w celu i dla potrzeb realizacji imprezy. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawienia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)